Historia powstania
Co nas wyróżnia?
Miejsce
Kuchnia
Plan dnia
Monitoring
Kadra

Historia powstania

„Pomysł założenia placówki oświatowej kiełkował w mojej głowie od początku studiów. Kilka lat później, po długich poszukiwaniach odpowiedniej lokalizacji, zdobyciu niezbędnych pozwoleń i remontu budynku Żłobek Tygryski został otwarty jako pierwsza placówka prywatna w Gminie Swarzędz. To był 2012 rok. Nasze pomysły i założenia spotkały się z akceptacją Rodziców i Dzieci. Po kilku latach podjęliśmy decyzję o dalszym rozwoju i otwarciu kolejnej placówki – Żłobka i Przedszkola Słoniki”.

Nasza wizja to troska o dobro i rozwój Dzieci, aby każde z Nich miało prawo rozwijać się indywidualnie i wszechstronnie we własnym tempie tego procesu.

Co nas wyróżnia?

Stworzyliśmy Tygryski, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak ważny w rozwoju człowieka jest okres wczesnego dzieciństwa. Poprzez naszą działalność chcemy zapewnić Dzieciom poczucie bezpieczeństwa, przynależności do grupy i możliwość budowania długotrwałych relacji.

Miejsce

Zrobiliśmy wszystko, by nasze Maluchy mogły spędzać czas w estetycznej i bezpiecznej przestrzeni, która nie tylko zapewnia wygodę, ale także wspomaga rozwój sensoryczny. Przestronne sale i zielony ogród z pięknym placem zabaw to wymarzone miejsce do zabawy i nauki.

Kuchnia

W Tygryskach dbamy o zróżnicowane posiłki bazujące na zdrowych, starannie dobranych produktach. Kucharze samodzielnie od początku do końca przygotowują wszystkie dania. Gwarantujemy także posiłki dla Dzieci ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi: dietą bezmleczną, bezglutenową a także wykluczającą pojedyncze alergeny. Naszym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Plan dnia

Dzień w Tygryskach jest dostosowany do rytmu Dzieci. Wiemy, że Maluchy lubią powtarzalność i stałość. Zaczynamy od zabawy i gimnastyki, następnie przygotowujemy się do śniadania. Po posiłku jest czas na higienę. Później uczymy się w grupie, organizujemy zajęcia dodatkowe. Dzieci codziennie spędzają też czas na powietrzu. Kolejne ważne punkty to obiad i odpoczynek. Oczywiście nie zabraknie miejsca na dużo dobrej zabawy.

Monitoring

Sale dydaktyczne i ogród zostały wyposażone w kamery z dostępem online. Rodzic w każdej chwili może sprawdzić na swoim telefonie co robi jego pociecha. Dbamy o Twój spokój i budujemy zaufanie już od pierwszych dni współpracy!

Kadra

Stawiamy na wykwalifikowanych ludzi z pasją, którzy lubią swoją pracę i chcą przekazać Dzieciom wiedzę w mądry i nowoczesny sposób. W skład zespołu wchodzą: opiekunowie, nauczyciele, kucharze, rytmik, anglista, logopeda i położna oraz osoby prowadzące pozostałe zajęcia dodatkowe.

Metody wychowawcze

Nasze Przedszkole wspiera Rodziców w wychowaniu Dzieci oraz jest miejscem, w którym Dziecko uczy się rozumieć siebie, innych oraz otaczający świat. Wszystkie nasze działania mają za zadanie służyć rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych Dzieciom w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji, a także kształtowanie u Dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów i porażek.

W naszej Placówce stwarzamy warunki sprzyjające wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce Dzieci o zróżnicowanych możliwościach fizycznych i intelektualnych. Rozwijamy umiejętności społeczne Dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach z Dziećmi i dorosłymi. Wprowadzamy Dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijamy umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne.

Najważniejszą według nas cechą dobrego Przedszkola jest jego rodzinna atmosfera i współdziałanie wszystkich osób odpowiedzialnych za rozwój konkretnego Dziecka. Wówczas bowiem w pełnym zaufaniu, akceptacji i życzliwości można poruszać w rozmowach różne trudne tematy dotyczące zarówno wychowania Dzieci jak i działalności Przedszkola. W swojej codziennej pracy staramy się wspierać Rodziców w ich trudzie wychowywania małego człowieka.

Galeria